Kilkanaście lat temu, jeszcze zanim przyszła moda na „chińszczyznę”, grupa prawdziwych zapaleńców składająca się z profesjonalnych muzyków, realizatorów i inżynierów elektroników postanowiła założyć firmę produkującą wysokiej klasy mikrofony studyjne w cenach bardzo konkurencyjnych, a o identycznych parametrach jakościowych i technicznych do istniejących na rynku drogich niemieckich, austriackich czy duńskich mikrofonów.

Twierdzą oni, że z mikrofonami jest jak z winem. Są lepsze i gorsze roczniki. Zależy to, ich zdaniem, od materiału zastosowanego przez dostawcę, technologii która w różnych okresach była inna, a nawet od osoby która finalne składała i testowała gotowy produkt. Może mniej zaawansowanych elektronicznie czytelników takie postawienie problemu może zdziwić, ale już wytrawny gitarzysta rozumie, czym są dobrze sparowane i dobrane lampy wzmacniacza. Otóż z mikrofonami wysokiej klasy jest tak samo i mało kto wie, albo nie pamięta, ale profesjonalne wkładki mikrofonowe nadal nawija się ręcznie!

W dzisiejszych czasach, aby uzyskać dobrą cenę trzeba produkować na Dalekim Wschodzie, i choć powstające tam wyroby cieszą się coraz lepszą opinią, trudno jest stale utrzymać odpowiednio wysoką jakość. Główną przyczyną jest duża niestabilność kadr, a produkcja mikrofonów szczególnie wymaga fachowych i doświadczonych montażystów. Założyciele ADK znaleźli idealne rozwiązanie. Zlecają w Chinach produkcję podzespołów i elementów, natomiast pod czujnym okiem wysokiej klasy amerykańskich techników i inżynierów odbywa się kwalifikacja podzespołów i finalny montaż. W ten sposób ich produkty nie są tak tanie jak konkurencyjne chińskie wyroby, ale też ich jakość jest porównywalna z europejskimi wyrobami najbardziej renomowanych firm. Udało im się idealnie połączyć tradycyjną dużą wkładkę mikrofonową z nowoczesną elektroniką!

Pięknie o mikrofonach ADK mówi Bob Rosa - wielokrotny zdobywca nagród Grammy - w kategorii inżynier dźwięku - "Użyłem mikrofonu ADK model TC, aby nagrać wokal dla jednego z moich artystów. Pierwszy efekt był piorunujący i na wszystkich w studio zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Szczególnie lubię "efekt bliskości" jaki można uzyskać z tych mikrofonów. Pełny dźwięk, jasny i czysty środek oraz czystą i jasną górę - nie mogłem w to uwierzyć." Mikrofony ADK to poważny atut twoich nagrań. Dla przypomnienia, Bob Rosa nagrywa takie sławy jak: Whitney Houston, Mariah Carey, Ednita Nazario, Paulina Rubio.

Inny znany amerykański producent pisał tak: ADK VIENNA to mikrofon z piękną i głęboką barwą! Jego „ciepło” porównywalne jest do drogich lampowych mikrofonów najwyższej klasy, które nie zawsze wnoszą jakąś wartość do nagrania oprócz tego, że jest „drogie”. Używałem Model Vienna do nagrywania gitary klasycznej. Nigdy nie słyszałem wcześniej tak idealnie zarejestrowanego dźwięku, a przecież gitara klasyczna jest jednym z najtrudniejszych instrumentów do nagrywania. Każdy producent powinien mieć pełną szafę mikrofonów ADK, które nadają się do każdej dźwiękowej sesji i każdego stylu muzyki. Jaki inny producent oferuje ci takie możliwości? - Ted Perlman, laureat nagrody Grammy, producent, aranżer, kompozytor takich sław jak: Bob Dylan, Chicago, Ron Isley, Burt Bacharach, Young MC, Kellie Coffey.