Amptweaker BigRock PRO - Efekt gitarowy

81 punktów do bonusowego programu
Producent
Amptweaker

Kod produktu
P00924

Cena
1879 zł z VAT

Na zamówienie
szt.

Po wprowadzeniu popularnego TightMetal Pro ™ distortion w 2013 Amptweaker ™ na skutek licznych prośb o skonstruowanie zawierającego 2 efekty Rock. Dzięki zawartym przełacznikiem Fat i przełączników Smooth The BigRock Pro ™ można uzyskać wszystkie znajome dźwięki z naszego popularnego TightRock i efektu FatRock i wielu innych . W przeciwieństwie do większości przesterów i boosterów , Pro BigRock obejmuje 2 gałki Boost, jeden przed i jeden po efekcie ..... więc łatwo zwiększyć nasycenie i ilość przesteru, dla doskonałego brzmienia solowego . Jest też przycisk Midboost która współpracuje z pokrętłem głośności , aby solówki mogłyby sie przebić w miksie .

Specyfikacja:

- Podwójne podświetlane gałki Boost
- 3 pasmowy EQ z przełącznikiem Smooth Edge oraz PlexEQ
- 3 pętle efektów uniwersalna, Boost oraz pre Posti pętla Side Trak działająca przy wyłączonym efekcie
- Gain, Tight & Volume Controls
- Przłacznik High Gain dla cięższych brzmień i wyłączony dla brzmień Vintage
- Przełącznik bramki szumów z wewnętrzną regulacją
- Przełącznik pasma środkowego
- Przełacznik podbicia środkowego pasma
- Przełącznik Fat do zastosowań przy brzmieniach rytmicznych
- Może być preampem albo bezpośrednio podłączony pod kanał clean
- Podświetlane gałki przy włączonym zasilaczu
- Zasilanie 9v lub 18V z baterii lub zasilacza
- Produkcja USA

Artykuł

O Amptweaker

O Amptweaker

Założycielem i głównym konstruktorem w firmie Amptweaker jest James Brown, człowiek legenda wśród projektantów wzmacniaczy gitarowych. Pracę przy ich projektowaniu rozpoczął w 1986 roku w firmie Peavey, gdzie stworzył takie wzmacniacze jak VTM czy 5150. Przez 13 lat blisko współpracował z Eddim Van Halen, skonstruował dla niego model 5150.
Pracując w Peaveyu był współtwórcą takich wzmacniaczy jak Classic 50, Classic 30, DeltaBlues, czy całej serii TransTube. Zaprojektował efekt Dirty Dog i współpracował przy dopracowaniu efektu Delta Stomp.
Pod koniec lat 90-tych stworzył serię wzmacniaczy Triple XXX, która jest uważana za jedną z lepszych od Peaveya. W 2003 roku rozpoczął współpracę z Joe Satrianim, czego efektem był wzmacniacz JSX.
W 2004 roku James rozpoczął pracę w firmie Kustom jako główny inżynier i projektant. Jego projektem były w pełni lampowe wzmacniacze ’36 Coupe i ’72 Coupe, które zdobyły niemałe uznanie wśród muzyków. Stworzył też wzmacniacz Double Cross, gdzie zastosował wiele nowoczesnych rozwiązań.
Po 2 latach pracy w firmie Kustom rozpoczął prace nad projektem swoich własnych efektów i w 2011 roku założył firmę Amptweaker.

Dyskusja