Amptweaker FatMetal PRO - Efekt gitarowy

81 punktów do bonusowego programu
Producent
Amptweaker

Kod produktu
P00923

Cena
1879 zł z VAT

Na zamówienie
szt.

Amptweaker na skutek próśb gitarzystów stworzył efekt dla zwolenników mocniejszych brzmień. Przeznaczony dla jaśniej grających gitar i wzmacniaczy.Zastosowanie odpowiednich filtrów mających wpływ na brzmienie tego efektu pozwala zadowolić najbardziej wymagającego gitarzystę .
Będąca na pokładzie bramka szumów pozwala na wycinanie niepotrzebnych szumów i dźwięków.

Specyfikacja :

True Bypass przełącznik
Tight Attack regulacja czułości
Gain, Tone, & Volume - potencjometry
Noise Gate działająca automatycznie
Przełącznik EQ
Przełącznik dodatkowego dopalenia Black Gain Boost
Podświetlane gałki przy właczonym zasilaczu
Zasilanie 9v lub 18V
Produkcja USA

Artykuł

O Amptweaker

O Amptweaker

Założycielem i głównym konstruktorem w firmie Amptweaker jest James Brown, człowiek legenda wśród projektantów wzmacniaczy gitarowych. Pracę przy ich projektowaniu rozpoczął w 1986 roku w firmie Peavey, gdzie stworzył takie wzmacniacze jak VTM czy 5150. Przez 13 lat blisko współpracował z Eddim Van Halen, skonstruował dla niego model 5150.
Pracując w Peaveyu był współtwórcą takich wzmacniaczy jak Classic 50, Classic 30, DeltaBlues, czy całej serii TransTube. Zaprojektował efekt Dirty Dog i współpracował przy dopracowaniu efektu Delta Stomp.
Pod koniec lat 90-tych stworzył serię wzmacniaczy Triple XXX, która jest uważana za jedną z lepszych od Peaveya. W 2003 roku rozpoczął współpracę z Joe Satrianim, czego efektem był wzmacniacz JSX.
W 2004 roku James rozpoczął pracę w firmie Kustom jako główny inżynier i projektant. Jego projektem były w pełni lampowe wzmacniacze ’36 Coupe i ’72 Coupe, które zdobyły niemałe uznanie wśród muzyków. Stworzył też wzmacniacz Double Cross, gdzie zastosował wiele nowoczesnych rozwiązań.
Po 2 latach pracy w firmie Kustom rozpoczął prace nad projektem swoich własnych efektów i w 2011 roku założył firmę Amptweaker.

Dyskusja