Cort CEC-3 NS - Gitara klasyczna

41 punktów do bonusowego programu
Cena
943 zł

Producent
Cort

Kod produktu
P00659

Dostępny
szt.

Classic Series posiada dwa charakterystyczne typy modeli: tradycyjny w stylu hiszpańskim nylon-strunowych modeli AC i hybrydowych nylon-strunowych modeli CEC, które mają zapożyczony od akustyków wycięcie w korpusie , węższej szerokości szyjki i elektroniką Fishman. Tradycyjne modele w stylu AC zostały ponownie zaprojektowane tak, aby poprawić rezonans dla autentycznego brzmienia gitary klasycznej, podczas gdy CEC modele posiadają płytki korpus z wycięciem, szyjka ma 45mm szerokości i elektronikę. Przeznaczone dla akustycznych gitarzystów, którzy kochają dźwięk nylonowych strun

Lity świerk na płycie wierzchniowej

Świerk sprawia, że ​​idealnie nadaje się do różnych gatunków muzycznych i stylów gry.Świerk zapewnia idealną równowagę pomiędzy wytrzymałością i elastycznością, stąd jego przytłaczająca popularności jako drewno na płyty wierzchnie gitar akustycznych.

Smukły korpus

Smukły rozmiar korpusu 83/ 83 mm jest odpowiedzią na zapotrzebowanie gitarzystów szukających węższych rozmiarów gitar przy zachowaniu walorów brzmieniowych i ze względu na wygodę gry.

Mahaniowe boczki oraz korpus

Jasne brzmienia z naturalnym środkiem to charakter mahoniu. Dlatego jest on najczęściej wybieranym materiałem na boczki oraz tył gitar.

Szerokość szyjki 45mm

Nieco węższa szyjka, identyczna jak w gitarach akustycznych umożliwia wygodna grę na tych instrumentach.

Menzura 643 mm

Nieco krótsza niż tradycyjna menzura. Dzięki temu występuje mniejsze napięcie strun, łatwiej wtedy można grać solo nie tylko w wysokim rejestrze, dotyczy to też grania rozłożonych akordów w niskich rejestrach.

Cort CE304T EQ

Zawiera 3 pasmowy korektor. Tuner gitarowy LED. Doskonale przenosi dźwięk na system PA.

D'Addario EXP46N

Powlekane struny odporne są na korozję oraz wszelkie odbarwienia.Na długo mogą służyć , nawet gdy instrument jest schowany w pokrowiec i nie używany. Po wyciągnięciu nadal są świeże i gotowe do gry.

Parametry
Kolor producenta Natural Satin
Kolor Natural
Ilość strun 6
Rozmiar 4/4
Menzura 643 mm
Wycięcie Tak
Korpus Częściowo z litego drewna
Top Świerk-lite drewno
Płyta tylna Mahoń
Boki Mahoń
Gryf Palisander
Rozmiar progu zerowego 45 mm
Ilość progów 22
Elektronika Tak
Integrowany tuner Tak