Cort GA-MEDX-12 - Gitara elektroakustyczna

43 punktów do bonusowego programu
Producent
Cort

Kod produktu
P00694

Cena
999 zł z VAT

Na zamówienie
szt.

GA-MEDX-12 rozszerza popularną serię Grand Regal o instrument 12 strunowy. Doskonałe walory akustyczne osiągnięte dzięki zastosowanym materiałom do budowy, czyli mahoniowy tył i boczki oraz świerkowy top. Zastosowanie przedwzmacniacza CE306T poszerza możliwości tego instrumentu. Instrument dla czynnie pracujących muzyków którzy mają wymagania względem jakości i wartości brzmienia.

Korpus Grand Auditorium z wycięciem

Seria ta została zaprojektowana tak, by gitarzysta grającym różnymi stylami czyli grą akordową ,flatpicking i fingerstyle nie musiał zmieniać instrumentów. Odpowiednie wymiary 93 * 112mm głębokości górnej części, szerokości w dolnej 292mm i 405mm i oczywiście kształt Grand Regal idealne wymierzony pomiędzy Drednaught a Jumbo to wszystko ma wpływ na doskonałość dźwięku.

Świerkowa płyta wierzchniowa

Świerk to drewno o bardzo dobrych własnościach brzmieniowych.Posiada szerokie spectrum dźwięku przy przejrzystym charakterze.Idealnie sie nadaje do różnych stylów grania na gitarze.

Mahoniowe boczki oraz tył korpusu

Jasne, ale jednocześnie naturalnie brzmiące drewno dzięki mocnemu i ciepłemu środku stało się standardem od wielu lat to najczęściej stosowany materiał przy budowie pleców i boków gitar akustycznych.

Preamp CE306T

Przedwzmacniacz CE306T to bardzo dobrej jakości sprzęt, posiadający na pokładzie korektor barwy, tuner z dużym wyświetlaczem.

Siodełko Graphtech Nubone XB

Zastosowanie Graphtech Nubone XB na siodełko instrumentu imituje brzmienie naturalnej kości, jest odporne na zarysowanie i jest bardzo trwałe.

Skalowany mostek

Konstrukcja mostka, kat ustawienia i przylegania strun ma wielki wpływ na dźwięk instrumentu.Odpowiednie ustawienie kąta strun pomaga w grze. zmniejsza zmęczenie palców i poprawia grywalność.

Parametry

Kolor producenta Open Pore Natural
Kolor Natural
Ilość strun 12
Korpus Grand Auditorium
Menzura 648 mm
Wycięcie Tak
Korpus Wielowarstwowy
Top Świerk
Płyta tylna Mahoń
Boki Mahoń
Gryf Palisander
Rozmiar progu zerowego 45 mm
Ilość progów 20
Elektronika Tak
Integrowany tuner Tak