Cort GB75 JJ AB- Gitara basowa

86 punktów do bonusowego programu
Producent
Cort

Kod produktu
P00438

Cena
1986 zł z VAT

Na zamówienie
szt.

Wspaniały bas oferujący balans pomiędzy klasycznym, ponadczasowym designem i nowoczesnymi możliwościami. GB7 to połączenie sprawdzonej konstrukcji korpusu i mostka z udoskonaloną elektroniką i kluczami aby oddać to co najlepsze z klasycznych i nowoczesnych instrumentów. Więcej

KORPUS Z JESIONU BAGIENNEGO

Jesion bagienny jest jednym z najbardziej popularnych i szeroko stosowanych materiałów na korpusy do gitar elektrycznych i basów. Ma lekką wagę, ale ma zaskakująco silny, zwięzły i porywający dźwięk, z naciskiem na wysokie średnie tony.Ten charakter sprawia, że ​​jesion bagienny jest ukochanym materiałem dla basistów, którzy chcą silnego, podstawowego brzmienia, który przebije się i będzie wyraźnie słyszalny w miksie. Naturalne piękno drewna jest wyeksponowane i pozostawione jest w swoim naturalnym kolorze.

KANADYJSKI TWARDY KLON

Kanadyjski twardy klon zapewnia moc oraz stabilność oraz przyczynia się do uwypuklenia tonów średnich z silną górą .Drewno jest silne i elastyczne i miłe w dotyku.Dobrze sprawdza się w wielu technikach grania typy slapping czy przy mocnych uderzeniach.

PRZETWORNIKI VOICED TONE 

Nowe przetworniki typu Single-Coil z brzmieniem Voiced Tone doskonale przenoszą mocny solidny dźwięk akustyczny korpusu i łączą z nowoczesną przejrzystością, przezroczystością i klasycznym ciepłem. Praktycznie opracowane przez inżynierów Corta, oparte na dekadach doświadczeń uzwojenia pickupów, przetworniki Voiced Tone charakteryzują się najwyższej jakości komponentami i technikami zwijania, co pozwala wiernie dostarczyć dźwięk z instrumentu do wzmacniacza.

MOSTEK OMEGA

Mostek na basie to bardzo ważny element. W tym miejscu wibracje ze strun sa przenoszone przez korpus instrumentu, odgrywając kluczową rolę w kształtowaniu całego dźwięku instrumentu. Most Omega jest wykonany z litej stali i obrabiany z najwyższą precyzją, zapewniając najwyższą funkcjonalność oraz integralność dźwiękową.

STROIKI HIPSHOT ULTRALITE

Zastosowanie stroików Hipshot Ultralite pozwala na dokładne strojenie instrumentu. Waga stroików ma wpływ na odpowiednie wyważenie instrumentu. Zachowane są odpowiednie proporcje , bas nie przechyla się , wygodnie się gra w pozycji stojącej jak i siedzącej.Te tunery znacznie redukują ciężar, oferując jednocześnie doskonały poziom precyzji i stabilności strojenia.

ERGONOMICZNE POŁACZENIE GRYFU Z KORPUSEM

Zaprojektowany i wdrożony tak aby ułatwić łatwy dostęp do górnego rejestru podstrunnicy, nowy Ergonomic Joint Joint zwiększa komfort gry, redukując naprężenia ścięgien i niewygodne pozycje nadgarstka i palców.Niewątpliwie ułatwia to granie.

Parametry

Kolor producenta Aqua Blue
Kolor Niebieski
Ilość strun 5
Korpus Jazz Bass
Pudło Jesion
Szyjka Klon
Menzura 890 mm
Konfiguracja przetworników S-S
Przetworniki 2x VTB-ST
Ilość progów 21

Download

Cort GB75JJ schema (pdf, 945.3 kB)

Dyskusja