Cort Gold Edge NAT W/Case - Gitara elektroakustyczna

Promo -16%
1 444 bodů do bonusowego programu
Cena
6499 zł

Poprzednia cena
7759 zł

Zaoszczędzisz
16% (1260 zł)

Producent
Cort

Kod produktu
P03205

Dostępny
szt.

Cort Gold-Edge charakteryzuje się korpusem Auditorium (o wielkości sytuującej go między dużym Dreadnought a mniejszym Grand Concert) z wygodnym pojedynczym wcięciem. Nowością w serii Gold, która została odzwierciedlona w nazwie modelu, jest układ trzech ścięć korpusu, nazwany "triple bevel cut", który jeszcze bardziej zwiększa komfort gry. Ścięcia korpusu obejmują trzy najważniejsze dla wygody gry obszary, w których ciało gitarzysty styka się z instrumentem - top i tylna płytę w górnej części korpusu (ścięcia pod ramię i żebra) oraz cutaway.

Lite boki i tył korpusu wykonano z drewna Myrtlewood najwyższej klasy, cechującego się atrakcyjnym wyglądem oraz jasnym, gładkim i ciepłym brzmieniem. Lity top ze świerku sitka został poddany procesowi toryfikacji (nazwanemu przez Cort ATV (Aged to Vintage) - czyli prażeniu drewna w wysokiej temperaturze w komorach próżniowych, którego celem jest przyśpieszenie procesów starzenia. Przednią płytę wzmacnia również kładzione ręcznie ożebrowanie krzyżowe X-bracing. Korpus w wykończeniu Natural Glossy zdobi czarny binding oraz abalonowa rozeta. Binding obejmuje również podstrunnicę i główkę

Gitara posiada mahoniowy gryf wzmocniony dwoma kawałkami orzecha, co dodaje mu więcej sztywności i stabilności, przy zachowaniu naturalnych właściwości drewna. Podobnie jak w innych modelach z serii Gold, tradycyjne łączenie gryfu typu jaskółczy ogon wzmocnione jest dodatkową śrubą - rozwiązanie to ma między innymi zwiększać rezonans. 20 progową podstrunnicę, ozdobioną subtelnymi markerami, wykonano z hebanu, z którego zbudowano również mostek. Szerokość siodełka wynosi 45 mm, a menzura 25,3" (643 mm).
Na pokładzie znajdziemy również siodełko główki i mostka wykonane z prawdziwej kości, klucze Grover Vintage z czarnymi główkami, komplet strun D'Addario EXP16, a także system L.R. Baggs Anthem z pickupem i mikrofonem montowanymi wewnątrz pudła, regulatorami Volume, Mix i Phase (odwrócenie fazy) a także wskaźnikiem poziomu zużycia baterii i poziomu mikrofonu.

.

KONSTRUKCJA Double-Lock Neck Joint
KORPUS Grand Auditorium, Top Torrefied Solid Sitka Spruce,tył oraz boczki Solid Flamed Myrtlewood
BINDING Czarny z 3-warstwową dekoracją
ROZETA Abalone
WYCIĘCIE Venetian
GRYF Walnut Reinforced Mahogany
PODSTRUNNICA Ebony, Siodełko 1 3/4 "(45㎜)
SKALA 25.3"(643㎜)
INKRUSTACJA Gold Custom MOP
ELEKTRONIKA L.R. Baggs® Anthem
STROIKI Gold Vintage Machineheads, czarnr pokretła
STRUNY D'Addario EXP16 Light
ILOŚĆ STRUN AKUSTYCZNE 6
MOSTEK Ebony
DODATKOWE Case w komplecie, Lakier UV
CORT - akustyczn/elekroakustyczne GOLD
Parametry
Kolor Natural
Korpus Grand Auditorium
Szyjka Mahoń
Top Smrk - masiv
Płyta tylna Myrtlewood - lite drewno
Boki Myrtlewood - lite drewno
Gryf Heban
Menzura 643 mm
Rozmiar progu zerowego 45 mm
Ilość progów 20
Elektronika Tak