G-Lab 9V Power Box PB-1 - profesjonalny zasilacz do efektów gitarowych

Nowość
185 punktów do bonusowego programu
Cena
999 zł

Producent
G-Lab

Kod produktu
P04463

Dostępny
szt.

PB-1 to zasilacz do efektów gitarowych zasilanych stabilizowanym napięciem stałym (DC) 9V. Zasilacz posiada osiem, w pełni separowanych galwanicznie wyjść, które pozwalają zbudować profesjonalny system gitarowy bez pętli mas i przesłuchów. Zasilacz zbudowany jest w technologii SMPS (Switching-Mode Power Supply) i nie generuje brumu przy umieszczeniu go nawet bardzo blisko innych efektów (zwłaszcza efektów typu Wah-Wah, które zawierają induktory).

PB-1 pozwala również uzyskać napięcia 12V i 15V DC za pomocą oferowanych przez G LAB adapterów oraz 18V DC przez prosty do wykonania adapter.
Urządzenie jest przystosowane do zasilania na całym świecie (o napięciu nominalnym od 100 do 230V) i może być mocowane zarówno w pedalboardzie jak i w systemach Rack 19” za pomocą Panelu Przedniego 1U RMS marki G LAB.

Zasilacz wykonany jest w technologii SMPS dzięki czemu:

  • nie posiada typowego transformatora sieciowego generującego zakłócające pole elektromagnetyczne odbierane przez inne urządzenia znajdujące się w pobliżu (np. induktory w „kaczce”),
  • zapewnione jest stabilne napięcie wyjściowe przy napięciu zasilania sieciowego w zakresie od 100V do 230V,
  • posiada dużą moc wyjściową w stosunku do wymiarów i masy.

Wyjścia zasilacza numer 4 i 8 posiadają przełączniki umożliwiające zmianę polaryzacji napięcia. W zestawie z PB-1 znajdują się między innymi naklejki do opisywania przewodów. Podane na naklejkach polaryzacje, kierunki przepływu energii i napięcia ułatwiają organizację w pedalboardzie i zmniejszają prawdopodobieństwo uszkodzenia efektu spowodowane niewłaściwym podłączenie.