Ketron EVENT - keyboard, aranżer

Promo -12%
4 755 punktów do bonusowego programu
Cena
21400 zł

Cena katalogowa
24190 zł

Zaoszczędzisz
12% (2790 zł)

Producent
Ketron

Kod produktu
FX-KETEVENT

Dostępny
szt.

Aranżer State-of-the-Art
Tym razem Ketron postawił przed sobą ogromne wyzwanie poprzez dogłębne badania, intensywne testy eksperymentalne i pracowite sesje studyjne, angażując najznakomitszych międzynarodowych muzyków. Celem tego była chęć zaoferowania profesjonalistom i najbardziej wymagającym melomanom instrumentu, który godnie reprezentowałby nowy keyboard Ketron State-of-the-Art na świecie.
Zespół Ketrona nie spoczął, dopóki nie zostały osiągnięte najwyższe standardy jakości, dzięki czemu zastosowana najnowocześniejsza technologia mogła również generować najbardziej realistyczne dźwięki.
Rezultatem tej ciężkiej i pełnej pasji pracy jest Ketron EVENT: wypróbuj ten instrument i przekonaj się, co to znaczy grać w towarzystwie pełnego zespołu prawdziwych muzyków.
Teraz możesz grać jam session z oryginalnymi dźwiękami prawdziwych organów elektrycznych, wyobrażając sobie grające trio jazzowe za Tobą. Jeśli kochasz elektroniczną muzykę taneczną, zabierz EVENT na scenę: realizm aranżacji zapewni uwagę każdego i wypełni parkiet po brzegi. Praca z EVENT to niepowtarzalne emocje.

Style
EVENT został zaprojektowany tak, aby zapewnić łatwy dostęp do najbardziej wyrafinowanych funkcji architektury stylów akompaniamentu jakie kiedykolwiek opracowano dla keyboardu.
Dostępnych jest ponad 400 stylów podzielonych na Real, Live lub MIDI, z możliwość zapisania dowolnej konfiguracji w pamięci użytkownika. Real Styles wyróżniają się imponującą autentycznością, ponieważ część podkładów jest w pełnym formacie audio. Charakteryzują się one bogatą dolną sekcją z trzema niezależnymi elementami i trybami Mono/Poly.
EVENT oferuje także zaawansowany edytor stylów do programowania własnych aranżacji.

Perkusja
Sekcja rytmiczna zawiera ponad 580 kompletnych schematów perkusyjnych Real Drums, obejmujących szeroką gamę gatunków muzycznych z elementami Intro, Ending, 4 wariacjami, Fill i Break.
W przeciwieństwie do innych instrumentów muzycznych, w których sekwencje rytmiczne to głównie krótkie pętle sterowane przez MIDI, EVENT ma prawdziwe nagrania studyjne profesjonalnych perkusistów dostępne w ośmiu lub więcej taktach, bez żadnych cięć lub edycji. Efekt końcowy jest niesamowicie płynny i naturalny.
EVENT dodaje korekcję ścieżki Real Drum, a także tryb Drum Lock, który pozwala zapętlić odtwarzany schemat.
Ponadto dostępne są 94 nowe, stereofoniczne zestawy perkusyjne (Drum Set) z edycją Drum Mix i funkcją Remap, które dają możliwość ponownego przypisania indywidualnych dźwięków i zapisania ich w 32 dostępnych lokalizacjach User Drum.
Godnym wspomnienia jest również tryb Groove. Posiada on ponad 700 sekwencji perkusyjnych, trzy niezależne partie Groove kontrolujące pętle jakie można znaleźć w gatunkach House, Hip Hop i Latin, a także niesamowitą różnorodność latynoskich perkusji typu afro-kubańskiego lub brazylijskiego z instrumentami conga, shakerami, marakasami, cowbellami, cajonami, tamburynami i wiele więcej.

Real Bass
Sekcja basowa EVENT zapewnia wspaniałą bibliotekę 256 schematów Real Bass: linii basowych nagranych w studio przez prawdziwych basistów o różnych brzmieniach i doskonale zsynchronizowanych z rytmem danego stylu. Nie sposób się oprzeć i dać ponieść energii tych linii melodycznych, z tradycyjnych ballad, poprzez gatunek Soul, do Disco Funk.
Barwa brzmienia, poprawianie pozycji na gryfie i wszystkie naturalne wibracje wykonawcy dają uczucie grania z prawdziwym basistą obok Ciebie!
Real Bass w naturalny sposób dostosowuje się do zmian akordów, tak jakby była to normalna gitara basowa MIDI, nawet w trybie To Lowest na najniższym dźwięku!
Bardzo łatwo jest przełączać się między basami MIDI i dźwiękiem w czasie rzeczywistym (Twin Bass), a także modyfikować brzmienie Real Bass za pomocą korektora lub zablokować aktualny zestaw za pomocą trybu Lock Bass.
Szereg funkcji dostępnych dla gitary basowej, takich jak Manual, To Lowest, To Root i Bassist, są szczególnie dopracowane. Wreszcie, funkcja Multibass obsługuje niestandardowe progresje gitary basowej dla różnych akordów.

Real Chord
Real Chord to najbardziej rozbudowana funkcja EVENT i jednocześnie najbardziej efektowna. Pozwala ona sterować wieloma ścieżkami gitarowymi lub innymi instrumentami w czasie rzeczywistym. Wszystko to można wykonać na kilku tonacjach, w tym z dowolną progresją akordów.
Ponad 300 stylów Real Chord, w tym szeroki wybór nagrań takich jak Folk, Jazz, Nylon, gitara elektryczna i inne instrumenty (saksofon, harmonijka, skrzypce, trąbka itd.), wszystkie doskonale zsynchronizowane za pomocą MIDI z architekturą aranżera.
Real Chord posiada dedykowaną wkładkę EFX z efektami Chorus, Eq, Overdrive, Phaser, Wah i innymi. Schemat Real Chord można zablokować za pomocą funkcji Lock Chord, aby uzyskać ostinato charakterystyczne dla gatunku Disco Funk.
Posłuchaj jednego ze stylów EVENT i przygotuj się na zaskoczenie autentycznym brzmieniem „zwykłej” gitary akustycznej.
EVENT posiada również obszerną bibliotekę Live Guitars (pętle gitarowe, zarządzane i kontrolowane przez MIDI), Long Chord i pięć akordów MIDI, które można odtwarzać jednocześnie, z różnymi brzmieniami i głośnością.
Na uwagę zasługuje także sekcja Multichord z akompaniamentem fortepianu, smyczków i innych partii orkiestrowych zaprogramowanych na dowolne tony.

Modelowanie
Funkcje zintegrowane w EVENT zostały zaprojektowane z myślą o ogromnej różnorodności rozwiązań muzycznych zarządzanych przez potężny system Audio Style Modeling. Posiada on możliwość wyboru obu ścieżek audio Real Drum, Real Bass, Real Chord i orkiestrowych ścieżek MIDI, które chcesz przeciągnąć do aranżacji.
Dzięki łatwej nawigacji możesz tworzyć nowe schematy rytmiczne lub harmoniczne w ciągu kilku sekund. EVENT ma także możliwość rozbudowy: dostosuj go dodając brzmienia i style, a także nagrania audio.

Brzmienia
EVENT zapewnia najwyższą jakość dźwięku i brzmienia na najwyższym poziomie w celu dostarczenia najlepszego w swojej klasie, profesjonalnego aranżera.
10 banków dźwięków zawiera zupełnie nowy akustyczny fortepian, serię wielowarstwowych pianin elektrycznych, niesamowity wybór smyczków i instrumentów dętych blaszanych, nowe gitary akustyczne i elektryczne, całkowicie odnowiona seria padów, brzmienia syntezatorowe, basowe i etniczne. Instrument posiada 2 sekcje brzmień, z których każda może obsługiwać do 4 równoczesnych brzmień z 2 oddzielnymi wstawkami EFX.
Real Solo to instrumenty solowe, takie jak trąbka, skrzypce, saksofon, flet, obój itp. Wszystkie mają charakterystyczne brzmienie, zapewniając autentyczne odwzorowanie muzyków, wyrafinowaną kontrolę nad Aftertouch, Round Robin, Articulation oraz naturalne wybrzmiewanie próbek.
Sekcja ORGAN jest szczególnie dokładna i zawiera bogaty wybór brzmień z oryginalnych organów elektrycznych, które można łączyć z cyfrowymi suwakami drawbar, dodając tekstury i wrażenia prawdziwych organów do każdego utworu (Twin Organ).
Oprócz wyjątkowego wewnętrznego systemu edycji brzmień, EVENT posiada również nowy sampler o pojemności 2,5 GB, gdzie możesz załadować nowe fabryczne banki dźwięków (SBK) do pamięci Flash lub tworzyć niestandardowe brzmienia na 4 warstwach stereo.
EVENT wyświetla zewnętrzne EFX na panelu, dzięki czemu można łatwo dostosować parametry Brilliance, Chorus, Delay, Tremolo, Overdrive i Wah.

Mikrofon / Voicetron
EVENT posiada panel mikrofonu z 2 wejściami (Micro 1 i Micro 2) z regulacją wzmocnienia i nowymi dedykowanymi efektami, a także indywidualnymi wyjściami audio dla Micro 1.
Sekcja Voicetron została odświeżona dzięki nowym efektom harmonizera i wielu elementom sterującym parametrami dla dokładnego dostosowania brzmienia.

Odtwarzacz
Dwa zintegrowane odtwarzacze multimedialne mogą obsłużyć szeroką gamę formatów: MIDI, MP3, WAV, TXT, PDF, MP4 i wiele więcej. Są one wyposażone we wszystkie klasyczne funkcje karaoke, takie jak przeglądanie tekstów piosenek na zewnętrznym urządzeniu, Lead Mute, Crossfade, Search i Fade Out. Użyj znaczników (Markers), aby dotrzeć do różnych pozycji w utworach, takich jak początek nowej zwrotki lub koniec refrenu.
Nowy JukeBox oferuje szybki dostęp do różnych utworów muzycznych, umożliwiając wykonawcom łatwe kontrolowanie przebiegu ich występu.
Stem odtwarza do pięciu ścieżek audio jednocześnie w doskonałej synchronizacji. Każda ścieżka audio ma indywidualne wyciszenie i regulację głośności, możliwa jest również zmiana jej tonacji i tempa bez zmiany tonu rytmu. Możliwe jest również wykluczenie jednej lub więcej ścieżek z odtwarzania, na przykład Piano lub Bass, na wypadek gdybyś chciał zagrać je samodzielnie. Typowym zastosowaniem Stem jest odtwarzanie podkładów ze śpiewem lub bez (Minus One), co jest szczególnie przydatne dla wokalistów, gitarzystów podczas występów na żywo, ale także dla solistów grających na instrumentach stroikowych jak saksofon czy trąbka.

Dostępność
EVENT posiada dedykowane gniazda do zarządzania audio, wideo i plikami. Dodatkowo dwie osobne pary wyjść (dla wyjść głównych) zapewniają nieograniczoną elastyczność podczas sterowania różnymi źródłami dźwięku. Wysoka impedancja i zbalansowane wejścia pozwalają na podłączenie do keyboardu dowolnego źródła dźwięku, np. mikrofonu, gitary, smartfonu czy tabletu.
Zwiększ moc swojego EVENT podłączając zewnętrzny ekran dotykowy, aby móc sterować instrumentem podczas wyświetlania tekstu piosenki. Da to większą powierzchnię pracy i łatwy dostęp do wszystkich danych.
Dostępne są również połączenia bezprzewodowe, w tym Wi-Fi dla aplikacji Ketron i Bluetooth do zdalnego sterowania przesyłaniem dźwięku z urządzeń zewnętrznych takich jak smartfony i tablety. 

---

---

Specyfikacja:

 • Polifonia: 216 głosów, multitimbral
 • Klawiatura: 76 półważonych klawiszy
 • 4 ustawienia krzywej dynamiki
 • Programowalna czułość klawiatury
 • Funkcje: Aftertouch, Portamento, Legato, Mono/Poly
 • Kontrolery: Pitch, Modulation 
 • Transpozycja: +/- 24 
 • Oktawy: +/- 2
 • Wyświetlacz: Dotykowy LCD 7” z regulacją jasności i 5 schematami kolorystycznymi (do wyboru)
 • Brzmienia fabryczne:
  • 10 grup brzmień: Piano, Strings, Organ, Brass, Sax, Pad, Synth, Guitar, Bass, Ethnic
  • 464 brzmienia fabryczne (presety)
  • Voice 1, Voice 2 - każdy kanał obsługuje do 3 różnych brzmień
  • Pełna kontrola dźwięku dzięki suwakom drawbar
  • Zaawansowana edycja brzmień
  • Wysokiej jakości brzmienia wielowarstwowe, duża selekcja brzmień Real Solos®
  • Fabryczne nadpisywanie i odzyskiwanie brzmień
  • Do 1280 brzmień użytkownika
  • Regulacja skali arabskiej i funkcja key shift programowalne oddzielnie dla każdego brzmienia
 • Brzmienia użytkownika:
  • 2,5 GB wolnej przestrzeni pamięci Flash (1,5 GB dla dodatkowe fabryczne banki brzmień i 1 GB na próbki użytkownika)
  • Edytor sampli: do 8192 sampli (maksymalnie 6 sekund na jedną próbkę)
  • Do 4 warstw instrumentów stereo (brzmienia lub zestawy perkusyjne)
  • Zaawansowany edytor z funkcjami Split, Octave, Level, Range, Tune, Cut off, Velocity, Adsr. Sample Loop
  • Zestawy perkusyjne użytkownika
 • Adsr/Filtr: oddzielna regulacja brzmienia Attack, Decay, Sustain, LFO, Cut Off, Resonance
 • Zestawy perkusyjne: 
  • 62 zestawy perkusyjne stereo
  • 32 zestawy perkusyjne użytkownika z regulacją Remap, Filter, Tune, FX 
  • Mikser perkusyjny: 9 sekcji z oddzielną regulacją Level, Pan, Reverb, Pitch, Velocity
  • 86 stylów perkusyjnych MIDI (schematy) dostępnych w sekcji Grv1_Loop
 • Suwaki Drawbar: 
  • 9 cyfrowych suwaków
  • Opcje Slow-Fast Rotor, Overdrive, Click, Vibrato, Reverb, Percussion
  • Pełna programowalność
  • 24 presety organów
  • Twin Organ - możliwość mixowania brzmień organów PCM i cyfrowych
 • Aranżer:
  • 400 stylów
  • Real Styles (połączenie stylów MIDI i nagrań audio)
  • Live Styles
  • Midi Styles
  • 10 grup: Ballad, Pop, Dance, Rock, Swing, Latin, Country, Folk, Party, Unplugged
  • Opcje 3 Intro, 3 Ending, Fill to End, ABCD, 4 Fills, 4 Break, Reintro, Count In, Pause, Key Start, Key Stop, Variation
  • Style użytkownika z nieograniczoną pojemnością przechowywania
  • 5 akordów i basów MIDI
  • Tryby Close, Parallel, Logic
  • 3x Lower z funkcją Mono/Poly
  • Wariacje akordów
  • Funkcje: Varitone, Voice to ABCD, Auto Fill, Fill to Arrange, Fill to Aftertouch, Orchestra, Variation Morphing, Rootles mode, Manual Bass, To Lowest, To Root
  • Tryby akordów: Easy1, Easy2, Easy3, Fingered1, Fingered2
  • Tryby basisty i pianisty (standard/expert)
  • Bass Lock, Chord Lock
 • Live Drum: 
  • 580 schematów
  • Kompletna struktura aranżera (3x Intro, 3x Ending, ABCD, 4x Fill, 4x Break)
  • Efekt Reverb
  • 3-pasmowy equalizer z 10 presetami, programowalne na każdym stylu
  • Funkcje Drum Boost i Drum Lock
  • Możliwość załadowania zewnętrznych stylów użytkownika Live Drum
 • Live Guitar:
  • 216 pociętych schematów gitarowych (w tym Long Chords)
  • Oddzielna regulacja głośności i efektów
 • Groove:
  • 3 niezależne sekcje Groove
  • Ogromna biblioteka ponad 780 perkusji latynoskich, electro, pętli perkusyjnych, pojedynczych uderzeń
  • Funkcja Groove to Variation
  • Oddziela regulacja głośności i efektów
 • Real Chord:
  • Ponad 300 akompaniamentów audio (Real Audio) pokrywających pełny zakres akordów (do 13 różnych akordów)
  • Szeroka różnorodność gitar elektrycznych, akustycznych, jazzowych schematów gitarowych i innych, perfekcyjnie zsynchronizowanych sekwencji orkiestrowych MIDI 
  • Dedykowana wkładka EFK z pełnym edytorem, programowalnym dla każdego stylu
  • Możliwość załadowania zewnętrznych akompaniamentów użytkownika Real Chord
 • Real Bass:
  • 245 gitary basowe MIDI
  • Funkcja Twin Bass z możliwością wyboru między MIDI a Audio na tym samym stylu
  • Wsparcie dla zewnętrznych plików audio użytkownika
  • 3-pasmowy equalizer z 10 presetami, programowalne na każdym stylu
  • Możliwość załadowania zewnętrznych gitar basowych użytkownika Real Bass
 • Modelowanie stylów:
  • Nawigacja i wybór perkusji, rytmów, basów, akordów z ogromnej biblioteki MIDI i Audio
  • Gotowe szablony Multichord i Multibass
 • Edycja stylów:
  • Zaawansowana edycja i nagrywanie schematów
  • Funkcje: Copy, Quantize, Velocity, Octave
  • Specjalna kwantyzacja dostępna dla stylów orientalnych (7/8, 9/8, 13/8 itd.)
 • Rejestry: 4 banki z nielimitowanymi pozycjami
 • Wydajność: 
  • Szybki dostęp do stylów, rejestrów ze stylami oraz plików Mp3, Wav, MIDI
  • 7 zestawów z nielimitowaną powierzchnią przechowywania
 • Tryby gry: Master, Accord/Style, Accord/Classic, Organist
 • Frazowanie: Nagrywanie i odtwarzanie w czasie rzeczywistym dla sekwencji akordów 
 • Suwaki: 2 suwaki dodatkowe (alternatywne do Lower 2 i 3) z możliwością przypisania do opcji Micro, sekcji aranżera, filtra Drum i innych
 • Footswitch: 4 programowalne opcje z możliwością przypisania do większości funkcji
 • Skala arabska: 16 zestawów, 6 pamięci skali
 • DSP:
  • Efekty/funkcje: Reverb, Chorus, Phaser, Flanger, Overdrive, Distortion, Tremolo, Autopan, Equalizer
  • 2 wejścia EFX przydzielone do Voice i Voice 2, 1 wejście przydzielone do akordów aranżera, 1 wejście do sekcji Real Chord
  • Zewnętrzne opcje regulacji: Overdrive, Brilliance, Chorus/Wah Depth and Rate, Delay Feedback and Level, Reverb Time i Level
  • 64 presety Single i 64 efekty Chain
  • Szczegółowa edycja
 • Stem:
  • 4 sceny, 5 ścieżek audio na scenę do odtwarzania jednocześnie
  • Funkcje: Lead track, Transpose, Time Stretching, Loop, Solo, Mute, Autoplay
  • Stała tonacja dla sekcji Drum
  • Wsparcie dla zewnętrznych plików User Stem
 • Odtwarzacz:
  • 2 oddzielne jednostki odtwarzacza
  • Funkcje: Transpose, Audio Time stretching, GM, Jukebox, Playlists, Drum Remix, Markers, Lyrics, Cross Fade, Search, PFL, Midi Mix, Karaoke Backgrounds
  • Wpierane formaty: wav, midi, mp3, mp4, avi, mov, flv, cdg, jpg, png, txt, pdf
 • Nagrywanie HD: 1 ścieżka audio stereo, nagrywanie MIDI oraz Song Style
 • Audio Multitrack: 5+1 ścieżek z oddzielnymi suwakami
 • Mikrofon:
  • 2 wejścia mikrofonowe (Micro 1 z regulacją wzmocnienia + Micro 2 jack z regulacją głośności i reverbu)
  • Efekty: Reverb, Delay, Equalizer, Pitch shift
 • Voicetron: 3-głosowy wokalizer, możliwość przypisania do aranżera lub plików MIDI
  • 3-głosowy wokalizer
  • Możliwość przypisania do aranżera lub plików MIDI
  • Presety, equalizer, funkcje trybu
 • Wideo:
  • Złącze HDMI do wyświetlania napisów, obrazów i filmów
  • Tryb Mirror
  • Rozdzielczość do Full HD
  • Wsparcie dla zewnętrznych ekranów dotykowych
 • Bluetooth: Przesyłanie audio (profil A2DP)
 • Wi-Fi: Sterowanie aranżerem przez aplikację Ketron
 • Pamięć: Wbudowany dysk SSD o pojemności 240GB (z tego 80GB przeznaczone na system), opcjonalna karta SD do 512GB
 • Złącza na boku obudowy: 2x USD device, USB host, HDMI
 • Złącza z tyłu obudowy: Main Out (L/R), Aux 1 & Aux 2 (L/R), słuchawkowe, pedału sustain, pedału volume, footswitch, Midi In1, Midi In2, Out, Thru, Line In (L/R), Micro 1, Micro 2
 • Opcjonalne wyposażenie: Pedał volume normal/deluxe, pedał sustain normal/piano type, footswitch 6/13 przełączników, pedalboard MIDI (K8), pokrowiec, futerał
 • Wymiary: 114 x 36,5 x 12,5 cm (44,8 x 14,3 x 5 in) 
 • Waga: 14,8 Kg (32,6 lbs) 

Dane techniczne i wygląd mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia.