Korg miniKORG 700 FS - syntezator

gwiazdka 1 gwiazdka 2 gwiazdka 3 gwiazdka 4 gwiazdka 5 (1)Ilość gwiazdek jest 5 z 5
1 926 punktów do bonusowego programu
Cena
8669 zł

Producent
Korg

Kod produktu
P02315

Na zamówienie Śledzić dostępność

Powrót do przyszłości. Przedstawiamy limitowaną edycję autentycznie odrodzonego miniKORG-a 700!

miniKORG 700 był pierwszym masowo produkowanym monofonicznym syntezatorem KORG-a. Po wielu wcześniejszych eksperymentach w końcu, w 1973 roku ujrzał światło dzienne oferując szerokiej grupie użytkowników możliwość powodowania ekstremalnych modyfikacji brzmień w bardzo prosty sposób. To była na owe czasy rewolucja. miniKORG 700FS to autentyczne odrodzenie miniKORG 700S, czyli ulepszonej wersja miniKORG 700, która została wydana rok później. Nowa wersja oferowała dodatkowe funkcje, takie jak arpeggiator, sprężynowy pogłos i aftertouch. miniKORG 700FS to w pełni odwzorowany syntezator analogowy, który został opracowany we współpracy z oryginalnym projektantem Fumio Miedą.

Dzisiaj miniKORG 700 FS dzięki swojemu, wyjątkowemu brzmieniu świetnie sprawdza się jako uzupełnienie stacji roboczych i pianin scenicznych. Takie też było jego przeznaczenie od początku powstania w latach 70-tych, kiedy muzycy ustawiali go na górnej półce swoich Hammondów czy Rhodesów, aby wzbogacić paletę swoich brzmień.

Suwaki i potencjometry w miniKORG-u 700 zostały zlokalizowane z nietypowym miejscu, poniżej klawiatury, prostopadle do niej. Dzięki temu klawiszowcy mają wygodniejszą kontrolę nad instrumentem w przypadku gdy ustawiają go na górnej półce.

Nowa wersja miniKORG-a ma dostępny na pokładzie efekt spring reverb oraz joystick z funkcjami pitch bend i modulacji. Wyposażona jest również w aftertouch, a także arpeggiator, port USB i złącze MIDI IN oraz gniazdo CV/GATE IN. Dodaliśmy również przycisk pamięci programów, dzięki czemu nie ma potrzeby robić notatek z zapisanych ustawień.

Charakterystyczną cechą miniKORG 700 (również dostępna w odrodzonej wersji) był kontroler Traveler składający się z dwóch suwaków umieszczonych poniżej klawiatury, które służą do regulowali częstotliwość odcięcia. Górna dźwignia kontroluje filtr dolnoprzepustowy, a dolna – górnoprzepustowy. To daje muzykom możliwość dostosowywania ekspresyjnego charakteru dźwięku w zależności od położenia dźwigni. Przesuwając dźwignie w lewo i w prawo podczas gry można uzyskać dźwięki wah-wah, a także kultowy „Traveler” i wiele innych.