Admira Guitars to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się hiszpańskich marek gitar klasycznych na świecie. Admira jest mocno zakorzeniona w Hiszpanii, a jej zakłady produkcyjne nadal znajdują się w Zarautz w północnej Hiszpanii.

Założona w Hiszpanii w 1944 roku przez urodzonego w Niemczech Enrique Kellera Fritscha, Keller - Admira nadal produkuje swoje gitary z taką samą dbałością o jakość i rzemieślniczą uczciwością, która pozwoliła im osiągnąć obecny status na całym świecie.

Proces produkcji gitar klasycznych nie nadaje się łatwo do automatyzacji często spotykanej w podobnych obszarach, więc zachowują dużą, wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą z zaledwie kilkoma specjalnie zautomatyzowanymi procesami. Zdecydowana większość każdej gitary jest budowana i wykańczana ręcznie.

Od wielu lat gitary Admira są wybierane przez nauczycieli, studentów i profesjonalistów. Dzięki różnorodności modeli dostosowanych do potrzeb, wiele modeli jest regularnie określanych jako obowiązkowe przez lokalne władze oświatowe i ekspertów.