Cieszymy się, że mogliśmy się stać skomną częścią Prażskiego festiwalu Struny pozdimu. W tym roku nasze pianino Schoenhut Concert Baby Piano mogło zagościć na salonach i spotkać swoich dorosłych przyjaciół.

Schoenhut Concert Baby Piano

Jednym z koncertów towarzyszących w ramach festowalu było spotkanie z muzyką Johna Cage w wykonaniu Dennisa Russel Daviesa oraz Maki Namekava. Koncertowi towarzyszyła również prezentacja biografii Johna Cage w formie zebranych listów twórcy, przetłumaczonych na język czeski. Koncert odbył się w C. Bechstein Pianocentrum, gdzie oprócz wspaniałych fortepianów, gości zaskoczyło małe pianono Schoenhut, które wszystkich oczarowało swoim pięknem i szybko się stało małą "gwiazdą" wieczoru. Nikt nie spodziawał się, że w czasie konceru Maki Namekawa zagra utwór Suite for Toy piano Johna Cage, właśnie na tym pięknym instrumencie. Artystka została nagrodzona gromkimi brawami, którymi nieomieszkała się podzielić.

Schoenhut + Maki Namekawa

Jeśli chcesz rozwijać w swoim dziecku muzyczny talent już od małego, zapoznaj się ze wspaniałymi pianinami Schoenhut dostępnymi w sklepie All4sound. 

Poniżej, krótka relacja:

- Dennis Russel opowiada o swoim spotkaniu z Johnem Cage

Dennis Russel - Struny Podzimu

- Dennis Russel Davies prezentujący "The Seasons"

Dennis Russel Davies

- Maki Namekava a Suite for Toy Piano

Suite for Toy Piano - Maki Namekava

- Duet Maki Namekava oraz Dennis Russel Dawies 

Maki Namekawa & Dennis Russel Dawies